26. schůze Senátu PČR

26. schůze Senátu PČR

12.8.2020

Dnes byl krušný den ???? Jednání pléna Senátu začalo velmi diskutovaným bodem – zrušením daně z nabytí nemovitosti. ???? Naskytla se mi vzácná příležitost setkat se s významným českým politikem Petrem Pithartem. ???????? Senát dnes navíc navštívil ministr zahraničí USA Mike Pompeo. 
 
 
???? Tisk č. 297: Zrušení daně z nabytí nemovitosti - Po projednání vrací Senát návrh zpátky do Sněmovny. Přestože se zrušením daně většina senátorů souhlasila, rozhodli jsme o vrácení s pozměňujícím návrhem – s úpravou, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. Cíl návrhu, zrušení daně, však Senát zachovává. Sněmovna o návrhu s úpravou rozhodne pravděpodobně až v září.
 
????Dnes jsem měl vzácnou příležitost setkat se s významným, prvním polistopadovým předsedou Senátu panem Petrem Pithartem.
 
???????? Návštěva ministra zahraničí USA: Návštěvu ministra Pompea vnímají senátoři jako projev úcty a respektu k českému Senátu, který je v zahraničí vnímán jako důležitý orgán pro zachování demokracie v ČR. Pompeo také zavzpomínal na osobnost Václava Havla, jeho odkaz a vystoupení v Kongresu USA před 30 lety. S ministrem jsme pohovořili také o kybernetické bezpečnosti a vztazích s Ruskem a Čínou. Návštěva vyvolala velký zájem médií.
 
 

Zpět

Zeptejte se mne

Nebojte se mne zeptat na to, co Vás zajímá.